Era Koleji - Eğitim Modeli
Geleceğin Meslekleri / Metaverse Evren Tasarımcısı
14.06.2022
Geleceğin Meslekleri / Metaverse Evren Tasarımcısı Era Koleji - Blog Detay

Metaverse Evren Tasarımcısı

Geleceğin Meslekleri yazı dizimize başlarken gelecekte sanal gerçekliğin, arttırılmış gerçekliğin tamamını içinde barındıran Metaverse evrenlerini asla unutmamamız gerekiyor. Gerçek hayattaki pek çok etkinlik, eğlence, eğitim, sosyalleşme, spor vb. Faaliyetler teknolojik imkanların da artmasıyla sanal ortamlara taşınmaya başladı veya yüksek bir hızla taşınıyor. Bu faaliyetler hiç şüphesiz Metaverse Evrenlerinde gerçekleşiyor. Bu evrenlerin nasıl olacağı, içinde nelerin barındırlacağı hiç şüphesiz önemli bir iş kolu olarak karşımıza çıkacak. Bu konuda da “Metaverse Evren Tasarımcıları” na çok iş düşecek. Nasıl gerçek hayatta en genel olarak mimarlar ve mühendisler, şehirleri, binaları tasarlıyorlarsa sanal alemde de Metaverse Evren Tasarımcıları bu dünyaları oluşturacak ve tüm insanların kullanımlarına sunacak. Sanal dünyada yapılacak olan mimari tasarım faaliyetleri gerçek dünyadaki bir çok kısıtlamayı barındırmadığı için daha özgür bir alan ortaya çıkaracaktır.

Gerçek hayatta mimarların kısıtlandığı birçok yönetmelik ve fiziki imkansızlıklar burada bulunmadığı için tasarımcının yaratıcı düşünme becerileri ile imkanlarını kendisi oluşturacaktır. Bu durum da yeni bir üç boyutlu evrenin oluşmasıyla kendi zorluklarını, kendi kurallarını, kendi programlarını ve kendi tasarım yöntemlerini ortaya çıkartacak ve birçok yeni yöntem öğrenilmesini zorunlu kılacaktır. Metaverse Evren Tasarımcılarının önemli yetkinliklerine baktığımızda sadece kodlama veya tasarım yapmak olmayacak, sahip olunması gereken en önemli yetkinlik hayal gücü olacaktır. Sanal evren kurallarının ve yapılabileceklerin daha yeni oluştuğu günümüzde hayal gücünün zengin oluşu tüm insanlığın bu dünya içerisindeki tüm aktivitelerinin sınırlarını belirleyecektir. Hayal gücü ne kadar sınırsız olursa bu dünyadaki imkanlar da o kadar sınırsız olacaktır.

Era Kolejleri olarak anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerimizde hayal gücünün ne kadar önemli olduğu ve bunun asla kaybedilmemesi gerektiği konusunda tüm eğitim kadromuz ile çalışmalar yapmaktayız. Teknoloji ve tasarım derlerimizde hayal gücünün sanal veya gerçek bir ürüne / ürünlere dönüştürülmesi noktasında sürekli bir çalışma sergilemekteyiz. Bu konuda da Teknofest gibi bir çok önemli etkinlikte öğrencilerimizin çalışmaları hem yarışma komiteleri hem de halkımız tarafından ilgi görmüş ve çeşitli ödüllere layık görülmüştür.

Avantajları için;
sizi hemen
arayalım!

Era Kolejleri Whatsapp
Era Kolejleri form
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri tanıtım