Era Koleji - Eğitim Modeli
Güçlü Bir Veli-Öğretmen İlişkisi Nasıl Kurulur?
12.09.2022
Güçlü Bir Veli-Öğretmen İlişkisi Nasıl Kurulur? Era Koleji - Blog Detay

Güçlü bir veli-öğretmen ilişkisi nasıl kurulur?

  • Veliler ile öğretmen arasında kurulacak ilişkilerde şu başlıklara dikkat etmek, önem vermek gerekir: Güven, karşılıklı saygı, açık iletişim, dürüstlük, aktif dinleme, esneklik, önemseme, anlama, sorumluluk paylaşımı ve tam bir bilgi akışı.
  • Velilerin, çocuklarının okul ile ilgili henüz bir problemi yokken öğretmeniyle bağlantı kurması hem olumlu bir ilişkinin başlaması için hem de çocuğun davranışları için önemli bir başlangıç olacaktır.
  • Veliler, öğretmenlerle yapacakları ilk görüşmede biraz kendisinden bahsetmeli ve çocuğunun eğitiminde hangi konularda onlara yardımcı olabileceğini danışmalıdır.
  • Öğretmene, çocuğunun bulunduğu sınıf için koyduğu hedefleri ve beklentileri sormalıdır. Aynı şekilde, çocuğu için kendisinin plandığı hedefleri de öğretmenle paylaşmalıdır.
  • Veliler, öğretmene karşı her zaman açık ve dürüst olmalıdır. Örneğin, çocuğuyla ilgili daha önce yaşanmış problemleri anlatmalı, eğer uygulandıysa bununla ilgili çözümleri öğretmenle paylaşmalıdır.
  • Veliler, zamanları elverdiği sürece sınıf projelerine ve gezilerine yardım ederek, okul-aile birliğinin üyesi olarak öğretmeni daha iyi tanıyabilir.

 

Avantajları için;
sizi hemen
arayalım!

Era Kolejleri form
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri Whatsapp