Era Koleji - Eğitim Modeli
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Era Koleji - Haber Detay

 

 

 

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının gerçekleştiği, 10 Kasım 1938 senesinden bugüne geçen 84 senede kalplerimizdeki hüzün bir nebze olsun hafiflemeden devam etmektedir… Bu üzüntülü günde Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atıp, “bütün ümidim gençliktedir” sözüyle, gençliğe emanet ettiği cennet vatanda her sene olduğu gibi bu sene de 10 Kasım günü, Era Kolejleri ve öğrencileri olarak Atatürk’ün vefatını anmaya devam ediyoruz.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe hitabesi ve birçok sözüyle gençliğe verdiği değer ve önem anlaşılmaktadır. Öyle ki bir konuşmasında “Gençliği yetiştiriniz. Onlara bilim ve kültürün olumlu fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Özgür fikirler uygulamaya geçtiği zaman, Türk milleti yükselecektir” sözlerini sarf etmiştir. Era Kolejleri olarak bizler de Mustafa Kemal’i örnek alıyor ve onun izinden devam ediyoruz. Öğrencilerimizi her alanda yetiştirmeyi amaçlıyor; bilim, kültür ve sanata Atatürk’ün verdiği önemi veriyoruz. Bu sayede aydınlık bir nesil ve aydınlık bir gelecek sahibi olacağımıza inanıyoruz. 

 

İnsanlık için en önemli şeylerden biri olan inanç, bizlerin amaçlarını gerçekleştirebilmesini sağlayan temel faktörlerdendir. Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet’e inandı ve Türk milletine de inandırarak başarıyı sağladı. Şimdi bizler de Atatürk gibi geleceğe inanmalıyız. Yürüdüğümüz yoldan emin olursak, sürekli olarak gelişen, kendini yenileyen Türk milleti olabiliriz. Bu yolda bizlere rehber olan; fikirler, sözler ve bize kazandırdıklarıyla aramızda olmaya devam eden önderimizdir.

 

Rahmet ve minnetle anıyoruz…

Avantajları için;
sizi hemen
arayalım!

Era Kolejleri form
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri Whatsapp