Era Koleji - Eğitim Modeli
24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü Era Koleji - Haber Detay

İnsanlık var olduğundan beri eğitim var olmaktadır. Eğitimin en önemli yapı taşı hiç kuşkusuzdur ki öğretmenlerdir. 1981 yılında 24 Kasım’ın öğretmenler günü olarak ilan edilmesinden bugüne her sene bugün, bu kutsal meslek kutlanmaktadır. Hizmet mesleği olan öğretmenlik, ancak adanmışlıkla icra edilebilir. Bugün; sevgi, içtenlik ile öğrencileriyle buluşan, öğrencilerinin yalnızca dersleriyle değil aynı zamanda hayatlarının her noktasında ışık olan öğretmenlerimizin günüdür. Vicdan, sorumluluk, ahlak sahibi bireyler yetiştirmek ancak, akla hizmet ettiği gibi gönüllere de hizmet eden öğretmenlerimizin yapabileceği bir iştir. Öyle ki “Başöğretmen” sıfatına sahip Mustafa Kemal Atatürk bu durumu şu cümlesiyle açıklamıştır; "Öğretmenler her fırsattan istifade ederek halka koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halk, öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutur bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır."

Bir ülkenin gelişebilmesi için önce milletinin gelişmesi gerekmektedir. Bunu sağlayacak şey ise eğitim yani öğretmenlerdir. Her bireyin kendine has becerilerinin keşfedilip bunların ilerletilmesi üzerine çalışılması ve yeni beceriler kazandırılması ile gerçekleştirilebilir. Bu sayede eğitim; toplumu ekonomik, kültürel ve sosyal olarak kalkındırır. Unutulmamalıdır ki Fatih Sultan Mehmet, Mimar Sinan, Atatürk gibi herkes bir öğretmenin eseridir. Era Kolejleri’nde okuyan her öğrencimiz de bizler için birbirinden değerli eserlerdir. Öğretmenlerimizin sağladığı sevgi, saygı ve güven ortamı ile öğrencilerimiz kendilerini keşfediyor ve gelişiyorlar. Bizler, öğrencilerimizin başarılarıyla gururlanıyor ve aydınlık yarınlar için çalışmaya devam ediyoruz. 

Bu kıymetli günde Era Kolejleri olarak, başta başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehit öğretmenler olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyoruz.

Avantajları için;
sizi hemen
arayalım!

Era Kolejleri Whatsapp
Era Kolejleri form
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri tanıtım