Era Koleji - Eğitim Modeli
4 Ekim Hayvan Hakları ve Hayvanları Koruma Haftası
4 Ekim Hayvan Hakları ve Hayvanları Koruma Haftası Era Koleji - Haber Detay

Yaşadığımız hayatta bizlere eşlik eden minik dostlarımızı koruma amacıyla kutlanan 4 ekim hayvan hakları ve hayvanları koruma haftasını Era Kolejleri olarak unutmadık. Bu bağlamda gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde, öğrencilerimizin tasarladıkları kedi evleri ve mama kapları ile sokak hayvanlarını besledik.

Hazırlanma sürecinde bugünün amacı olan; 

  • Dünyadaki başka canlıların farkına varmak
  • Bu canlıların hayatlarını kolaylaştırıcı adımlar atmak
  • Yaşama haklarına saygı duymak
  • Bir gün değil hergün değer vermek konularını işledik...

Yardımseverliğin işlenildiği bu etkinlikte, sokak hayvanları tarafından sevinçle karşılanan öğrencilerin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu. Bu değerli haftada yapılan etkinlik sayesinde, sayıları gün geçtikçe artan hayvan severlerin arasına öğrencilerimizin de eklendiğini görebilmek bizler için sevinç kaynağı oldu. 

Daha küçük yaş grubu öğrencilerimizle ise 4 Ekim hayvanları Koruma haftasını, temaya uygun baskı çalışmalarıyla ele aldık.

Bugün gerçekleşen bir diğer farkındalık çalışmamız ise, Veteriner Tarık AYDAN ile olan renkli seminerimiz

 

Bu güzel seminerde Veteriner Aydan, sevimli dostları Lea ve Prenses'i bizlerle tanıştırdı, büyük ilgi çeken bu dostlarımız öğrencileri sıcakkanlılıkla karşılayarak gönüllerde yer etti. 4 Ekimde Dünyayı paylaştığımız dostlarımızı korumak ve bu konuda farkındalık oluşturmak için bizlerle buluşan Tarık Aydan öğrencilerimizin sorularını da cevaplayarak, akıllarda soru işareti kalmamasını sağladı.

Hayvanların dilini bizlere öğreten Veteriner Aydan'a emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Hayvanlara olan olumlu tutumlarımızın yalnızca bir gün değil hergün devam ettiği, tüm canlıların haklarına saygıyla yaklaşıldığı bir yaşam hayaliyle 4 Ekim Hayvan Hakları ve Hayvanları Koruma Haftasını kutlarız.

 

Avantajları için;
sizi hemen
arayalım!

Era Kolejleri form
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri Whatsapp