Era Koleji - Eğitim Modeli
ERA Koleji eTwinning Kulübü
Well-Being At School Era Koleji - Haber Detay

"No Time or Place to Read" ile geçen yıl hem ulusal hem de Avrupa kalite ödülü alan ERA Koleji eTwinning Kulübümüz bu yıl da geçen yıl olduğu gibi harika bir projeye imza attı. Bu yıl belirlenen "Well-Being at School" (okulda iyi oluş) teması kapsamında kurucu ve yürütücülüğünü yaptığı "Thrive and Strive: a Holistic Educational Approach" eTwinning Avrupa Projesi'ne de, ocak ayında 6 Türk 2 yabancı (İsveç, Yunanistan) ortak okul ile başladı.
Tema ve proje kapsamında öğrenciler; okulda yoga eğitmeni eşliğinde nefes ve yoga egzersizleri, sağlıklı beslenme etkinlikleri, açık havada kitap okuma etkinliği gerçekleştirdiler. Uzman psikiyatrist davet ederek "Okullarda Akran Zorbalığı" konulu webinar düzenlediler. Web 2.0 ve Web 3.0 programlarını kullanarak logo, afiş tasarımları yaptılar. Yapılan etkinlikleri ve çalışmaları okul panosunda sergilediler.
Projeyi geçtiğimiz günlerde diğer ortak okullarla birlikte Web 2.0 araçları kullanarak hazırladıkları final ürünleri olan çizgi roman ile bitirdiler. Karne günü; proje kurucuları olan ERA Koleji Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Ayşe Sever ve Almanca öğretmeni Burcu Parıltı'dan proje katılım sertifikalarını alan kulüp öğrencilerimiz, proje süresince birçok şey öğrendiklerini, çok eğlendiklerini, projenin kendilerine kattıklarından ve yarattığı farkındalıktan memnun olduklarını söyleyerek yeni projelerde yer almak istediklerini belirttiler.
Yapılan öğrenci,öğretmen ve veli anketleri sonucuna göre de projemiz amacına ulaştı. Hem öğrencilerde hem öğretmenlerde hem de velilerde büyük bir farkındalık yaratan proje için eTwinning kulübümüzü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıca projeye destekleri için eTwinning Bursa sorumluları Feride Başak Başar, Ganime Özkaya, Eda Acar'a;  Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzman Dr. Didem Ayyıldız'a ve Bursa Co Label Coffee'ye teşekkür ederiz.

Avantajları için;
sizi hemen
arayalım!

Era Kolejleri form
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri Whatsapp