Era Koleji - Eğitim Modeli
Era'lı Öğretmenlere Hafıza Teknikleri Eğitimi
Era'lı Öğretmenlere Hafıza Teknikleri Eğitimi Era Koleji - Haber Detay

ERA Kolejleri’nde eğitimcilerin eğitimi, kesintisiz olarak devam ediyor. Bu ders yılına yüksek motivasyonla giren eğitimci kadrosu, ilk olarak uluslar arası lisansa sahip özel bir eğitim kurumundan Hafıza Teknikleri eğitimi aldı. Beynin kapasitesini artırmak ve hafızayı güçlendirmek konusunda özel teknikler öğrenen öğretmenler böylece zorlu sınavlara hazırlanan öğrencilere de daha faydalı olabilecekler.

Hafıza Teknikleri Eğitimi
Öğrencilerini akademik başarının yanı sıra duygusal, fiziksel, zihinsel ve psikolojik açıdan da güçlendirerek; mutlu ve üretken bireyler yetiştirmeyi hedefleyen ERA Kolejleri’nde, eğitimcilerin eğitim konuları, ihtiyaçlara paralel olarak belirleniyor ve yıl boyunca kesintisiz olarak sürdürülüyor. Bursa ve İstanbul’da toplam 11 kampüste eğitim veren kurumda, 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın öğretmenlere yönelik ilk eğitimi Hafıza Teknikleri konusuna ayrıldı.
Uluslar arası literatürü ve eğitim konusundaki son gelişmeleri takip eden lisanslı bir özel kurum tarafından verilen Hafıza Teknikleri Eğitimci Eğitimi’nde ERALI öğretmenler, 4 tam günde toplam 24 saat boyunca yeni bilgilere ulaşma ve kendilerini geliştirme şansını yakaladılar. Eğitim sonunda, kullanılan tüm sunum ve materyal eğitimcilere dijital ortamda da sunularak, gerektiğinde bilgi ve tekniklere tekrar ulaşılabilmeleri sağlanmış oldu.

Hafızayı Güçlendirmek, Herkes İçin İlgi Çekici Bir Konu
Her birimizin giderek daha büyük bir bilgi akışına maruz kaldığı günümüzde, bilmemiz gerekenlerin sayısı da çoğaldığı için, hem eğitim dünyasında hem de günlük yaşamda, hafızayı geliştirmek büyük bir ihtiyaç. Bu nedenle ERA Kolejleri’nde öğretmenlere verilen Hafıza Teknikleri Eğitimi’nde, tüm insanların ortak mental problemleri, beynin kullanma kılavuzu, üretken düşüncenin yaşlara göre değişimi, sağ-sol beyin ile hafıza ilişkisi ve nörolojik bağlantılar gibi hem öğretici hem de merak uyandıran konular üzerinde duruldu.
Bilimsel araştırmalar, bugün hafızayı geliştirmek için çeşitli teknikler öneriyor. Akıl Çivileri, Loci, Bağlama, Hikâyeleştirme, Akrostiş, İsimler ve Yüzler Tekniği gibi kabul edilmiş teknikler, hem eğitimcilerin kendilerini geliştirmeleri için hem de zorlu sınavlara hazırlanan öğrencilerin hatırlama kapasitelerini yükseltmekte son derece faydalı. Hafıza Teknikleri Eğitimi’nde yer alan egzersiz uygulamaları ve bu eğitimi, akademik gelişime adapte etme yolları ise yine aynı açıdan öğretmenlere büyük yarar sağlayacak. ERALI eğitimciler, eğitimde sunulan Hafızanın 7 anahtarı ve eğitim sonrasında hazırlanan hatırlama grafiğini de son derece faydalı buldular.
Zaman ve hafıza ilişkisi, günlük hayatta da aklımızı kurcalayan konulardan biri… Bu nedenle ERA Kolejleri’nde verilen eğitimin önemli başlıklarından biri Zaman Yönetimi ve Hafıza Dostu Çalışma Sistemleri’ne ayrıldı. Tekrarın hafızaya etkisinin de anlatıldığı bu çalışma programı, katılımcıların gelişimini gösteren testler, değerlendirme ve eğitimden geribildirimlerin alınması ile sona erdi.

Avantajları için;
sizi hemen
arayalım!

Era Kolejleri Whatsapp
Era Kolejleri form
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri tanıtım