Era Koleji - Eğitim Modeli
Era Okulları Dilekleri Gerçekleştirdi
Era Okulları Dilekleri Gerçekleştirdi Era Koleji - Haber Detay

Sosyal sorumluluk projelerine her zaman önem veren ERA Okulları, bu kez Bir Dilek Tut projesi ile 5-16 yaş arasındaki 800 çocuğun dileğini  gerçekleştiriyor .Kardeş okul Van İpek Yolu Karpuz Alan İlk ve Ortaöğretim Okulu’ndan gelen mektuplardaki dilekler için 12-18 Aralık Yerli Malı Haftası Yöresel Pazar ve El Emeği Sergisi ve Kermesi düzenlendi.

Çocukların gelişimi açısından pek çok konuda öncü olan ERA Okulları bu kez, Bir Dilek Tut adlı sosyal sorumluluk projesiyle hem kardeş okulu Van İpek Yolu Karpuz Alan İlk ve Ortaöğretim Okulu’ndaki öğrencilerin dileklerini gerçekleştirdi hem de ERA Okulları öğrencilerine yardımlaşma konusunda bilinç aşıladı.
“Bir başkasının yaşamasına yardım etmeyen, yaşamın kıymetini bilemez” sloganı ile yola çıkan ERA Okulları’nın projesi için Van İpek Yolu Karpuz Alan İlk ve Ortaöğretim Okulu’ndan 800 öğrenci, dileklerini yazdıkları mektupları ERA Okulları’na gönderdi. Ardından bu dileklere ışık tutmak için ERA Okulları öğrencileri “12-18 Aralık Yerli Malı Haftası Yöresel Pazar ve El Emeği Sergisi ve Kermesi”ni düzenledi.

ERA Okulları Bir Dilek Tut Projesi

Tüm öğrenciler, dileklerin gerçekleşmesi için çok çalıştı. Kendi yeteneklerine göre her biri farklı  türde keçe işi ,baskı ve özgün çizim tekniklerini kullanarak giyecek, çanta ,cüzdan ve hediyelik eşyalar tasarladı.  Hem öğretmenler  hem de öğrenciler hep birlikte birileri için bir şeyler yapmanın mutluluğunu yaşadı. Sergi ve kermes süresince yapılan satışlardan elde edilen gelir, Van’daki 5-16 yaş arasındaki 800 öğrencinin  ilk kez kendilerine özel okul formalarına sahip olma dileklerini gerçekleştirmek ve kırtasiye masrafları karşılamak için kullanılacak.

Avantajları için;
sizi hemen
arayalım!

Era Kolejleri Whatsapp
Era Kolejleri form
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri tanıtım