Era Koleji - Eğitim Modeli
Era Koleji ve C Kuşağı
24.07.2023
ERA KOLEJİ ve C KUŞAĞI Era Koleji - Blog Detay

Dünya tarihi boyunca insanlığı derinden etkileyen en büyük iki devrim kuşkusuz tarım ve sanayi devrimidir. Ancak 80'li yıllardan itibaren bu iki devrimden çok daha köklü bir şekilde insan yaşamını etkileyen bir devrime şahit olduk ve halen bu sürecin içerisindeyiz: teknoloji devrimi!

Kuşkusuz teknoloji devrimi kendi içerisinde pek çok yeniliği hayatımıza taşıdı, bunlardan birisi de hatta belki de en önemlisi internet devrimiydi.

İnternet devrimi içinde yaşadığımız dünyayı çok daha küçük hale getirdi üstelik daha önce hayal edemediğimiz pek çok imkanı da insanların kullanımına açtı. 1990'larda doğan yeni kuşak işte bu devrimin kucağında doğdu.

İnternet devrimi ile artık “bilgi”, ulaşılamayan olmaktan çıkıp insanların üzerinde taşıdıkları elektronik cihazlarda bulunan, .ok kolay erişilebilen bir hale geldi. Artık C kuşağı için daha önceki kuşakların hayal bile edemeyeceği kadar çok bilgi, daha önceki kuşakların düşleyemeyeceği kadar yakın hale geldi.

Artık bilgi bize çok yakın artık sorun bilgiye erişim değil bilgiyi yorumlama ve kullanma. Bunun için de C kuşağının içinde doğup büyüdüğü bu teknoloji devrimine uygun bir eğitim modeline gereksinimi var. Açık konuşalım; teknoloji devrimi öncesi eğitim modelleriyle C kuşağına sunacak fazla bir şeyimiz yok!

C kuşağı, önceki kuşaklardan teknolojik bilgi ve bunu kullanma açısından çok daha avantajlı. 1990'dan sonra doğan bu “dijital çağın çocukları”, üniversiteye gitmeye ve iş hayatına atılmaya başlıyorlar ve bu C kuşağı, bugüne kadar bildiğimiz dünyayı dönüştürebilecek bir formasyona sahipler. C kuşağının ilgi alanları, dünyanın dört bir yanındaki insanların sosyalleşme, çalışma kısaca yaşama alışkanlıklarında ve kullandıkları bilgi ve iletişim teknolojilerinde büyük bir değişiklik yaratma potansiyeline sahip.

Ancak bütün bu potansiyelin klasik eğitim öğretim metotları ile toplumun ve bireyin yararına harekete geçirilmesi mümkün görünmüyor. C kuşağı için yeni nesil bir eğitim modeli şart. Yeni çağ yeni bir eğitim anlayışı istiyor. C kuşağına teknolojiyi örneğin sosyal bilgiler dersi anlatır gibi anlatamayız.

Teknolojiyi, uygulamalı olarak aktarmalı ve C kuşağının teknolojik üretim potansiyelini ortaya çıkaracak çözümler sunmalıyız. C kuşağı, çok iyi bilgisayar oyunu oynayabiliyor, ya bilgisayar oyunları kodlamayı? C kuşağı çok iyi sosyal medya kullanabiliyor ya Sosyal Medyada kendi tasarımlarını yapmayı?

Teknolojik uygulama ve üretime odaklanmış bir eğitim modeli C kuşağını oyunun içine çekmek ve onları küçük yaşlardan itibaren yaratıcı düşünceye teşvik etmek açısından çok önemli bir atılım olacaktır.

Yeni bir çağ yeni bir eğitim anlayışı ile Era Koleji, C kuşağı için tüm imkanlarını seferber ediyor. Robotik kodlama, bilgisayar yazılımı, yapay zeka eğitimi ile C kuşağını geleceğe hazırlıyor!

Yapay zeka yapan zekalar yetiştirmek için teknoloji Era’da!

Avantajları için;
sizi hemen
arayalım!

Era Kolejleri Whatsapp
Era Kolejleri form
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri tanıtım