Era Koleji - Eğitim Modeli
Kasım Ayı Değerimiz
01.11.2022
Kasım Ayı Değerimiz Era Koleji - Blog Detay

Sosyal varlıklar olan bizler, doğum anından itibaren ilişkiler kurmaya başlarız. Aile ile başlayan bu serüven, arkadaşlıklar kurarak devam eder. Arkadaş edinilen, sosyalleşilen alanların başında okullar yer alır. Akran ilişkilerinin kurulduğu bu alanda öğrenciler, sosyal olarak geliştikleri gibi ahlaki, duygusal ve bilişsel olarak da yeni aşamalar katederler. Bu sayede; çocuğun, ailesiyle ve edindiği arkadaşlarıyla kurduğu ilişkiler, yetişkinlikte sahip olacağı kişiliğe etki eder.

Dostluklarımızın temelinde, karşılıklı olarak birbirimizin özüne değer vermemiz yer alır. Kalplerimizi birbirimize açarak kurduğumuz dostlukları iyilik ve barış çerçevesinde sürdürürüz. Barış; iletişim kurabilen, beraberlik duygusuna sahip ve farklılıkları zenginlik olarak gören toplumlarda var olur. Barış sağlandığında paylaşımlar artar ve samimiyetin ön planda olduğu ilişkiler meydana gelir. Kasım ayının ARKADAŞLIK ve BARIŞ değeriyle, ERA kampüslerimizde, çevremizdekilerle iyi iletişim kurarak ortak paydada buluşup barış ortamı sağlamayı hedefliyoruz. Hoşgörü, saygı ve dayanışma ile büyüyen çocukların sosyal gelişimlerinin başarılı sonuçlandığını biliyoruz. Yetişkinlik dönemine de etki eden bu gelişim sayesinde öğrencilerimiz, daha kolay iletişim kuruyor ve başarı elde ediyorlar. Farklılıklara karşı gösterilmesi gereken bu olumlu tutumları öğrenen öğrencilerimiz sayesinde toplumumuz barış ve refah içerisindedir. Barışı sağlayabilmek, aynı zamanda paylaşım ile mümkündür. Kampüslerimizde öğrencilerimiz ile yaptığımız grup rehberlik etkinlikleriyle öğrencilerimiz arasındaki samimiyeti, paylaşımı, barışı ve arkadaşlığı arttırmayı hedefliyoruz.

Soyut bir kavram olan “barış”ın anlaşılabilmesi önem arz eder. Çocuklara barış kavramını öğretirken sonuç odaklı davranılmamalıdır. Yani barışın sağlanmaması durumunda çocuğun başına gelebilecek olumsuzluklardan bahsetmek yerine neden barış yanlısı olmamız gerektiği öğretilmelidir. Bu sayede çocuk, davranışının sonucunda başına gelebilecek olumsuzluklardan kaçmak için bu davranışı göstermek yerine, barışın iyiliğini öğrenmiş olacak ve bu iyiliği ortaya çıkarmak isteyerek hareket edecektir. Bu kavramı öğrenen çocuklar, çevresine karşı hoşgörülü yaklaşarak daha kolay arkadaşlıklar kurabileceklerdir. ERA Kolejleri olarak öğrencilerimize ARKADAŞLIK ve BARIŞ dolu bir eğitim hayatı vadediyoruz.

 

Avantajları için;
sizi hemen
arayalım!

Era Kolejleri form
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri tanıtım
Era Kolejleri Whatsapp